Що може робити PHP?

Будь-що. Головним чином PHP сфокусована на написанні скриптів, що працюють на стороні сервера, отже ви можете робити будь-що, що роблять CGI програми, наприклад, обробку даних форм, генерування вмісту динамічних сторінок, або відправлення та отримання куків. Але PHP має значно ширші можливості.

Існують дві основні сфери застосування PHP-скриптів.

  • Написання скриптів для виконання на стороні сервера. PHP традиційно і найбільш широко використовується саме таким чином. Для цього вам потрібні будуть всього три речі: парсер PHP (CGI або модуль сервера), вебсервер та веббраузер. Вам потрібно запустити вебсервер з встановленим на ньому PHP. Через вебсервер можна пропускати сторінку з кодом PHP, та проглядати результат її роботи через веббраузер. Все це можна робити на вашому домашньому комп'ютері, якщо ви просто експериментуєте програмування на PHP. Читайте розділ з інструкціями встановлення для докладнішої інформації.
  • Створення скриптів для виконання в командному рядку. Ви можете створювати PHP-скрипти, що можуть запускатись без будь-якого сервера чи браузера. Для цього вам потрібен лише PHP-парсер. Цей тип використання ідеальний для скриптів, що регулярно запускаються через cron (на *nix чи Linux) або Планувальник Задач (на Windows). Ці скрипти можуть також використовуватись для простої обробки текстів. Докладнішу інформацію можна знайти в розділі Використання командного рядка PHP.

PHP може використовуватись у більшості операційних систем, як-от Linux, багато варіантів Unix (напр. HP-UX, Solaris та OpenBSD), Microsoft Windows, macOS X, RISC OS та, можливо, інші. PHP також має підтримку для більшості сучасних вебсерверів, таких як Apache, IIS та багато інших. Окрім цього, підтримка є на будь-якому вебсервері, який може запускати двійковий FastCGI PHP, наприклад на lighttpd та nginx. PHP працює або як модуль, або як CGI процесор.

Тож з PHP ви маєте свободу вибору операційних систем та вебсерверів. Крім того, ви маєте можливість вибрати процедурне або об'єктно-орієнтоване (ООП) програмування, чи їхнє поєднання.

З PHP ви не обмежені видачею лише HTML. Можливості PHP включають виведення різноманітних типів файлів, таких як зображення або файли PDF, шифрування даних і надсилання електронних листів. Ви також можете легко виводити будь-який текст, такий як JSON та XML. PHP може автоматично генерувати ці файли, та зберігати їх у файловій системі (а не лише виводити текст), формувати кеш на стороні сервера для динамічного вмісту.

Одна з найсильніших та найбільш істотних особливостей в PHP - це підтримка широкого кола баз даних. Написання вебсторінки із застосуванням бази даних - неймовірно легке, використовуючи одне зі спеціальних розширень (наприклад для mysql), або використовуючи абстрактний прошарок, такий як PDO. Також можна легко під'єднатись до будь-якої бази даних, що підтримує стандарт Open Database Connection через розширення ODBC. Інші бази даних, такі як CouchDB, можуть використовувати cURL або sockets.

PHP також підтримує взаємодію з іншими сервісами, використовуючи протоколи LDAP, IMAP, SNMP, NNTP, POP3, HTTP, COM (на Windows) та багато інших. Крім того, ви маєте можливість відкривати необроблені мережеві сокети та взаємодіяти з будь-яким іншим протоколом. PHP має підтримку обміну для складних структур даних WDDX практично між всіма мовами вебпрограмування. Говорячи про взаємодію PHP з різними мовами, варто згадати про підтримку об'єктів Java та можливість їхнього прозорого використання в якості об'єктів PHP.

PHP має корисні можливості для обробки тексту, включно з регулярними виразами, сумісними з Perl (PCRE), і багато розширень та інструментів для обробки та маніпуляцій з документами XML. PHP стандартизує всі розширення XML на солідній базі бібліотеки libxml2 та розширює набір функцій, додаючи підтримку SimpleXML, XMLReader та XMLWriter.

Існує ще багато інших цікавих розширень, які можна проглянути як в алфавітному порядку так і по категоріях. Також в даному посібнику з PHP є багато додаткових розширень PECL, таких як » XDebug, що вже документовані або ще ні.

Як бачите — цієї сторінки не достатньо, щоб охопити весь спектр можливостей та переваг, що пропонує PHP. Читайте в наступному розділі про встановлення PHP, та прогляньте розділ Довідник функцій для більш детальних пояснень про згадані тут розширення.

add a note

User Contributed Notes

There are no user contributed notes for this page.
To Top